W Bieszczadach i Beskidzie Niskim możemy spodziewać się nowych mostów

Można usłyszeć o tym, że w Bieszczadach i Beskidzie Niskim pojawią się nowe mosty. Wiadomo również, że inwestycje będą współfinansowane przez nadleśnictwo Baligród, Rymanów, Lesko i Lutowiska.

Co wiadomo?

Gdyby kogoś interesowały dokładne informacje, na pewno warto wiedzieć, że możemy mówić o podpisaniu stosownego porozumienia. Nie ma też co ukrywać, że duże znaczenie mają realia, w jakich przychodzi nam funkcjonować. Nie sposób nie zauważyć, że Bieszczady stały się ostatnio modnym kierunkiem turystycznym.

Jednym ze skutków takiego stanu rzeczy jest coraz bardziej wzmożony ruch samochodowy. Można też powiedzieć, że wzmożony ruch samochodowy musi przełożyć się na pewne działania ze strony samorządu województwa. Samorządowi powinno zależeć (i zależy) na tym, aby móc poruszać się szybko, sprawnie i bezpiecznie.

Co miało miejsce wcześniej?

Dobrze jeszcze zatrzymać się przy tym, co działo się wcześniej. Krótko mówiąc, chodzi o 2017 rok – był to rok, w którym województwo podkarpackie podjęło się współpracy polegającej na likwidacji utrudnień przy wywozie drewna z terenu Jednostek Lasów Państwowych. Współpraca polegała na współfinansowaniu mostów znajdujących się wzdłuż dróg wojewódzkich (chodzi o drogi znajdujące się w zarządzie województwa podkarpackiego). Modernizacja przełożyła się na uzyskanie pełnonormatywnej nośności. Wypada też podkreślić, że mowa o współpracy na lata 2017 – 2022.

Wiadomości związane z Bieszczadami znajdziesz także tutaj.