Plecak nieprzemakalny czy torba wodoszczelna – co wybrać?

Na pytanie postawione w tytule nie ma jednoznacznej odpowiedzi – te dwa akcesoria różni wszak tylko sposób noszenia. Rozważaniom powinno podlegać to, na jakiej firmie polegać w kwestii wodoszczelności. Który plecak nieprzemakalny rzeczywiście uchroni swoją zawartość przez zamoczeniem (nawet, gdy cały wpadnie do wody)? Ile kosztuje dobra torba wodoszczelna? Odpowiedzi poniżej.

Ekspert od akcesoriów wodoszczelnych

Istnieje jedna firma, która bezsprzecznie od kilku ładnych lat wiedzie prym w produkcji różnego rodzaju akcesoriów wodoszczelnych. Ta firma to Over Board. W jej ofercie znajdziemy m.in.:

  • nieprzemakalne plecaki;
  • torby wodoszczelne;
  • etui na telefony, aparaty fotograficzne, tablety i inną elektronikę;
  • niewielkie, poręczne torby typu “nerka”;
  • słuchawki wodoszczelne;
  • worki żeglarskie;
  • sakwy na rower (którym żadne warunki atmosferyczne nie straszne);
  • i inne.

Wszystkie te produkty łączy niezaprzeczalnie wysoka jakość. Zostały one sklasyfikowane przez twórców Over Board według tego, jaką wodoszczelność oferują: od odporności na deszcz i zachlapania, po pełne, długotrwałe zanurzenie. Dzięki temu każdy nabywca ma świadomość czego może spodziewać się po danym plecaku nieprzemakalnym czy po torbie wodoszczelnej.

Plecaki nieprzemakalne

W ofercie Over Board znajdziemy plecaki nieprzemakalne od 300 do nawet 800 złotych. Trzeba bardzo uważnie czytać ich specyfikację, gdyż cena uwarunkowana jest nie tylko pojemnością, ale – jak już wcześniej mogłeś przeczytać – także klasą wodoszczelności. Projektanci naprawdę postarali się przy tworzeniu opisów produktów, gdyż nawet poszczególne kieszenie danego modelu zostały odpowiednio sklasyfikowane. Ostatnimi czasy na rynku pojawiły się niedrogie, urocze plecaki nieprzemakalne dla dzieci. Ciekawy design sprawi, że każdy milusiński z przyjemnością założy taki plecak nieprzemakalny, a my – zatroskani rodzice – będziemy spokojni o to, że wszystkie ich skarby są przechowywane w bezpiecznych warunkach.

Torby wodoszczelne

Tak jak w przypadku plecaków nieprzemakalnych, cena zależy w głównej mierze od pojemności oraz klasy wodoszczelności, trzeba jednak liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych. Over Board posiada w swojej ofercie torby od niewielkich, poręcznych gabarytów, po ogromne, mogące pomieścić nawet namiot i śpiwór. To, co moim zdaniem zasługuje na uznanie, jest fakt, iż niektóre modele (np. “TrekDry Duffel”) zostały wyposażone w praktyczne szelki, dzięki czemu taka torba wodoszczelna zyskuje nową funkcję – może być noszona w formie nieprzemakalnego plecaka.

Tanie akcesoria wodoszczelne

Polska marka Aquarius posiada własną linię o nazwie “GoPack”, która zajmuje się wytwarzaniem akcesoriów wodoszczelnych. Jeśli na chwilę obecną nie dysponujesz odpowiednim budżetem i nie możesz pozwolić sobie na plecak nieprzemakalny czy torbę wodoszczelną Over Board, to może warto rozważyć zakup np. worka wodoszczelnego od Aquariusa? Jego koszt to zaledwie kilkadziesiąt złotych (zależnie od pojemności). Póki co oferta nie jest tak rozbudowana (próżno w niej szukać nieprzemakalnego plecaka czy torby), ale wyrażam pełne przekonanie, że na początek przygody ze sportami wodnymi oferowane proponowane przez Aquariusa produkty w zupełności wystarczą.

Gdzie szukać akcesoriów wodoszczelnych?

Zainteresował Cię plecak nieprzemakalny Over Board? Chcesz dokładnie zapoznać się ze specyfikacją torby wodoszczelnej od tego producenta? A może wystarczy Ci któryś z produktów od Aquariusa? Zajrzyj na stronę dedykowaną wszystkim wodniakom – https://gokajak.com/ – i znajdź najlepsze akcesoria wodoszczelne dla siebie. Nie trać czasu na jeżdżenie po sklepach – zakupy online są szybkie, wygodne i (przynajmniej w tym miejscu) bezpieczne.