Dlaczego warto wybrać góry na kolejne wakacje?

Chodzenie po górach, podziwianie krajobrazów i oddychanie świeżym powietrzem może przynieść Ci wiele korzyści. Szczególnie jeśli mieszkasz w mieście, ucieczka od czasu do czasu do górskich rejonów pomoże Ci zachować równowagę.

1. Oderwij się od rutyny w kontakcie z naturą

Jeśli potrzebujesz ciszy i spokoju, spędzenie kilku dni w miejscach położonych w górach to idealny sposób na relaks i zapomnienie o stresie. Poza drogami, zatłoczonymi ulicami i szybkim tempem miejskiego życia, górskie krajobrazy oferują znacznie korzystniejsze warunki do relaksu. Góry są zróżnicowane ze względu na lokalizację, ale mające pewne punkty wspólne:

  • Świeże powietrze: w takim otoczeniu otrzymacie przyjemny powiew świeżego powietrza.
  • Szeroki wachlarz aktywności: jeśli masz ochotę na dreszczyk emocji, możesz wybrać jeden z tych wielu szlaków turystycznych lub wyruszyć na wycieczkę rowerem górskim. Ale jeśli szukasz relaksującego urlopu, w górskich hotelach możesz również odłączyć się, poczuć ciszę… a nawet skorzystać z dobrego masażu!
  • Łączenie się z naturą: czy to samemu, czy w dobrym towarzystwie, połączysz się z naturą, która otacza góry. Miejscem, gdzie możesz się połączyć z naturą są Tatry. Dowiedz się dlaczego: https://www.bukowina24.pl/tatry-i-morskie-oko-wspanialy-pomysl-na-wakacyjny-wypad-w-gory

2. Wczuj się w góry i filozofię mindfulness

Oprócz wewnętrznych korzyści płynących z przyjemnego pobytu w górach, Twoje nastawienie pomoże Ci wzmocnić to doświadczenie. Jeśli wyznajesz filozofię slow life i zaczynasz praktykować mindfulness, wykorzystuj każdą chwilę maksymalnie.

Bądź świadomy spektakularna miejsca, w którym się znajdujesz, chwili, którą przeżywasz i tego, jak się czujesz. Zatrać się na chwilę i pomedytuj: góry zachęcają do połączenia z samym sobą i refleksji, ciesząc się własnym towarzystwem.

3. Praktykuj przyjemne i relaksujące ćwiczenia na świeżym powietrzu

Wędrówki mogą być doskonałym ćwiczeniem sercowo-naczyniowym, które możesz zacząć od niskiej intensywności. Pomoże Ci to wzmocnić mięśnie nóg i utrzymać kondycję. Ale oprócz korzyści fizycznych, wędrówki wprowadzą Cię w tak bezpośredni kontakt z naturą, że poczujesz szczególną więź.