Wakacyjne utrudnienia na podkarpackich drogach

Ostatni tydzień sierpnia to często czas powrotu do domów z wakacyjnych podróży. Jeśli zależy Wam na czasie i nie chcecie godzinami stać w korkach czy nadkładać kilometrów, warto zapoznać się z prowadzonymi w tym czasie pracami drogowymi oraz innymi utrudnieniami w ruchu.

Nieliczne z wielu utrudnień

Do 26 sierpnia będą trwały roboty drogowe na drodze nr 73 w Jaśle. Utrudnień można spodziewać się w okolicach 166. kilometra. Do 30 listopada 2021 roku będą trwały prace drogowe na drodze nr 28 w Rymanowie.

Na drodze nr 28 w Zarszynie również będą trwały roboty drogowe. Do 31 sierpnia na odcinku drogi o długości ponad 20 kilometrów wprowadzone są dodatkowe środki ostrożności, m.in. ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę. Podobne ograniczenie oraz ruch wahadłowy jest wprowadzony na drodze nr 9 w Boguchwale. Utrudnienia potrwają tam do 31 sierpnia. To odcinek o długości prawie 56 kilometrów.

Po drodze nr 9 w okolicy Trzciany można spodziewać się zabezpieczenia osuwiska. Panuje tam ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę oraz ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają tam aż do przyszłego roku. Podobne problemy można napotkać na drodze nr 84 na trasie Sanok – Zagórz. Tam ograniczenia będą obowiązywały do 31 sierpnia. Ze względu na zabezpieczanie osuwiska zorganizowano tam prawostronne zwężenie jezdni oraz ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę.

Podobne problemy można napotkać między innymi w Domostawie, Lesku, Stalowej Woli, Boguchwale i Przemyślu. Informacje o wielu innych utrudnienia na drodze można znaleźć w  Internecie. Warto to zrobić, bo niespodziewane problemy drogowe mogą doprowadzić nie tylko do frustracji, ale również zupełnej zmiany wakacyjnych planów.