Trwają prace remontowe w Bieszczadach!

Bieszczadzki Park Narodowy rozpoczął prace remontowe. W rezultacie mogą pojawić się utrudnienia w ruchu turystycznym. Przede wszystkim zamknięto do odwołania odcinek ścieżki Bukowiec – cmentarz Beniowa. Zamknięty odcinek znajduje się na trasie ścieżki przyrodniczo-historycznej doliny górnego Sanu.

Prace remontowe w Bieszczadach

Rozpoczęły się prace remontowe na odcinku Bukowiec – cmentarz Beniowa. Bieszczadzki Park Narodowy wyznaczył obejście na jednej z istniejących tras rowerowych. Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego przygotowała stosowne informacje o obejściu w punkcie informacyjno-kasowym Bukowca.

Drugą zamkniętą trasą jest ścieżka przyrodnicza w Tarnawie Wyżnej. Zamknięto tutaj trasę po biegnącą przez torfowisko wysokie. Władze Bieszczadzkiego Parku Narodowego zarządziły wymianę infrastruktury turystycznej. Trasę zamknięto do odwołani, ale udostępniono dębową kładkę niedaleko parkingu.

Trwa także przebudowa schroniska ,,Chatka Puchatka’’. Zmianie uległa, więc trasa szlaku biegnącego z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską.

Bieszczady jesienią są najpiękniejsze

Pomimo prowadzonych prac remontowych warto wybrać się jesienią do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Piękno przyrody, barwy drzew, połonin zachwycają o tej porze roku. Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednim ubiorze gdyż temperatury są coraz niższe w listopadzie. Przydadzą się nieprzemakalne buty, spodnie i kurtka przeciwdeszczowa. Należy tak planować wycieczki, aby wracać z trasy przed zmierzchem. Przyroda Bieszczadzka ma bardzo wiele do zaoferowania turystom o tej porze roku. To ostatni moment, aby podziwiać bajkowy, jesienny klimat w Bieszczadach.