Powstaje kolejka gondolowa nad zaporą wodną w Solinie

Pod koniec czerwca rozpoczęła się budowa kolei gondolowej i wieży widokowej, z której będzie można podziwiać zaporę nad Soliną. Prawdopodobnie PKL odda inwestycję do użytku w 2022 roku.

1600 metrów ze stacji Plasza do Jawor

Pierwszą stacją kolejki zostanie Plasza przy Solińskim deptaku. Z kolei na trasę końcową wyznaczono górę Jawor. Długość trasy wyniesie około 1,6 km. Na szczycie góry znajdzie się trasa widokowa, restauracja oraz park tematyczny. Koszt całej inwestycji wyniesie około 110 milionów złotych.

PKL liczy na to, że nowa kolejka jeszcze bardziej przyciągnie odwiedzających w Bieszczady i do Soliny. Bez wątpienia turyści uważają ten zakątek Polski za bardzo atrakcyjny i jeszcze dziewiczy.

Pasażerowie kolejki będą mogli podziwiać widoki z różnych poziomów

Przede wszystkim w kolejce znajdą się ośmioosobowe wagoniki. Pierwszy przystanek podróży rozpocznie się przy solińskim deptaku gdzie turyści będą mogli zobaczyć zaporę, dalej pojadą kolejką nad jeziorem aż do stacji końcowej na górę Jawor. Różnej wysokości podpory kolejki umożliwią podziwianie widoków z wysokości zarówno 17 jak i 75 metrów.

Warto wspomnieć, że Grupa PKL zaplanowała także budowę wieży widokowej na szczycie stacji końcowej, na wysokości 50 metrów. Również na górze Jawor zostanie zbudowana karczma oraz park tematyczny. Dzięki niemu turyści będą mogli spędzić aktywnie czas w oczekiwaniu na powrotny kurs kolejką, a także zapoznają się z historią regionu.

Najnowsza technologia zastosowana z kolejce z pewnością podniesie znacząco jej standard bezpieczeństwa. Linie kolejki będą rozciągane przy pomocy specjalnego drona.