Nowe pole biwakowe w Tarnawie Niżnej

Bieszczadzki Park Narodowy poinformował, że uruchomione zostało nowe pole biwakowe, znajdujące się w miejscowości Tarnawa Niżna. To dobra wiadomość dla turystów szukających alternatywnych miejsc na wypoczynek w Bieszczadach, a także mieszkańców okolicznych miejscowości, pragnących odpocząć na łonie natury.

Lokalizacja nowego pola biwakowego

Nowe pole zostało przygotowane w bardzo malowniczej okolicy, w miejscowości Tarnawa Niżna, niedaleko ścieżki historycznej „Tarnawa Niżna – Dźwiniacz Górny”. Władze parku narodowego zapewniają, ze pole będzie stanowiło doskonałe miejsce wypadowe na wyprawy w góry. W okolicy znajduje się także wiele atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić, a także szereg ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych, adresowanych zarówno do najmłodszych, jak i dorosłych turystów.

Turystom zapewniony jest zarówno parking, jak i wyposażony kontener sanitarny z toaletą i prysznicami z ciepłą wodą. Dostępne jest także miejsce na ognisko.

Atrakcje w pobliżu pola

Tarnawa Niżna to niewielka wioska położona w bardzo urokliwej okolicy, tuż przy granicy z Ukrainą. W pobliżu miejscowości znajdują się bardzo ciekawe ścieżki turystyczne, w tym również te umożliwiające turystykę rowerową. Posiadanie własnego sprzętu nie jest tu niezbędne, ponieważ w pobliżu znajduje się wypożyczalnia rowerów. Możliwy jest także transport konny, przy wykorzystaniu bryczki.

W niedalekiej odległości turyści odnajdą również wysokie torfowiska z drewnianymi kładkami. Na każdą głodną i spragnioną osobę czekać będzie hotelik „Baza pod Roztokami” oferujący potrawy kuchni bieszczadzkiej i nie tylko. Turyści będą mogli także – korzystając z usług przewodnika – skorzystać z punktu obserwacji gwiezdnego nieba.

Nowe pole biwakowe czynne będzie do połowy listopada.