Nowa aplikacja Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Bieszczadzki Park Narodowy wyszedł naprzeciw turystom i, by jeszcze bardziej rozreklamować Bieszczady jako miejsce warte odwiedzenia, przygotował aplikację mobilną „Bieszczady & Górny San”. Już teraz pobrać ją można zarówno na smartfony z Androidem, jak i te obsługujące system iOS.

Aplikacja przygotowana została nie tylko z myślą o rodzimych turystach, ale i zagranicznych odwiedzających. Oprócz naszego języka, korzystać z niej można również w wersji angielskiej oraz słowackiej. Jej zadaniem jest wirtualne oprowadzenie zainteresowanego wyprawą w Bieszczady turysty po terenach górnego Sanu i zachęcenie go do przyjazdu.

Nie tylko przyroda

Do dyspozycji użytkownika oddano kilka różnych ścieżek dydaktycznych, po których może on „wędrować” za pośrednictwem wyświetlacza telefonu. Aplikacja powinna więc zainteresować nie tylko miłośników dzikiej przyrody, ale i osoby pasjonujące się historią Bieszczad i okolic, ze względu na swoje bardzo wysokie walory edukacyjne.

Użytkownicy poznają gatunki roślin porastających okoliczne łąki, jak i zwierząt tu mieszkających. Z drugiej strony, chętni mogą odbyć wirtualny spacer przez niegdysiejsze wioski znajdujące się na terenie Górnego Sanu i poznać kulturę i historię zamieszkujących te okolice osób. By zwiększyć imersję, twórcy aplikacji zaimplementowali w niej pokaźną liczbę zdjęć, w tym panoram sferycznych i modeli trójwymiarowych. Ścieżki przyrodniczo-historyczne „W dolinie górnego Sanu” oraz „Tarnawa Niżna-Dźwiniacz Górny” można nawet zwiedzać w towarzystwie wirtualnego przewodnika.

Aplikacja, którą zabierzesz wszędzie.

Przygotowana przez Bieszczadzki Park Narodowy aplikacja może służyć zarówno wirtualnemu spacerowi odbywanego z własnego domu, jak i być uzupełnieniem rzeczywistej wyprawy w Bieszczady i tereny Górnego Sanu. Można korzystać z niej także poruszając się rowerem lub bryczką, dlatego doskonale pomoże w ustaleniu dokładnej pozycji na szlaku.

Z aplikacji korzystać można zarówno dzięki połączeniu internetowemu, jak i offline – wystarczy po prostu wcześniej wybrać odpowiednią opcję w menu ustawień.