Mniej znane atrakcje Bieszczad

W Bieszczadach istnieje mnóstwo dobrze znanych szlaków i atrakcji turystycznych odwiedzanych przez tłumy turystów. Wciąż istnieją jednak miejsca, które są równie piękne i ciekawe jak te dobrze znane, a które z jakiegoś powodu nie są najczęściej wybieranymi atrakcjami turystycznymi. Nie oznacza to jednak, że nie warto ich odwiedzić – prezentujemy 3 godne uwagi miejsca, które turyści często pomijają.

Muzeum historii Bieszczad, Czarna Górna

Znajdujące się na terenie niewielkiej wsi Czarna Górna muzeum postawiło sobie za cel przybliżenie jak największej liczbie osób tajemnic, jakie skrywają Bieszczady. Właściciele muzeum zebrali bardzo wiele przedmiotów związanych z historią regionu Bieszczadzkiego, z których większość pochodzi z wieku XIX i początku wieku XX. Na terenie muzeum znajdziemy również eksponaty dokumentujące działania militarne związane z II wojną światową.

Park krajobrazowy Gór Słonnych

Ten urokliwy park krajobrazowy znajduje się na terenie trzech powiatów – bieszczadzkiego, leskiego oraz sanockiego. Posiada on ponad 56 tysięcy hektarów powierzchni, na której znajdziemy przedstawicieli ponad 900 gatunków roślin naczyniowych. Zdecydowanie jest więc co zwiedzać, a dodatkowo warto jest wybrać się tu z kamerą – kto wie, jakie cuda uda nam się uwiecznić na zdjęciu?

Kościół i klasztor oo. Franciszkanów, Sanok

Zespół budowli klasztornych utrzymanych w stylu neoromańskim. Znajduje się on w rogu sanockiego rynku, lecz często bywa przeoczony przez turystów spieszących się zobaczyć atrakcje, z których okolice Bieszczad słyną bardziej. A szkoda, bo warto poświęcić chwilę na dogłębne zwiedzenie tego miejsca. Jego klimat jest wprost niesamowity, a w środku znajdziemy uchodzący za cudowny obraz Matki Bożej, Pani Ziemi Sanockiej.