Mieszkaniec Sanoka zaprezentuje się na arenie międzynarodowej

Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowskiej w Sanoku zachwyci swoim talentem jurorów międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków do 18 lat.

Konkurs „Virtuosos V-4 +

Turniej „Virtuosos V-4 +” organizowany jest przez węgierską telewizję, a jego uczestnikami mogą być obywatele państw Grupy Wyszehradzkiej oraz mieszkańcy Serbii. Do polskich finałowych otwartych przesłuchań awansowało aż trzech sanockich akordeonistów Kacper Kosztyła, Filip Siwiecki i Dawid Siwiecki. Wszyscy muzycy zaprezentowali się godnie i zyskali pochwały komisji.

Wielki sukces młodego akordeonisty

Dawid Siwiecki został zakwalifikowany do czteroosobowej reprezentacji Polski i pojedzie uczestniczyć w dalszych zmaganiach w Budapeszcie. Na przesłuchaniu nastolatek wykonał III część Sonaty nr 2 Władysława Zołotariewa.

Finał konkursu

Występ z przesłuchania młodych muzyków nagrała telewizja TVP Kultura. Ten sam kanał będzie transmitował również przesłuchania z Budapesztu. Dopuszcza się występy w wielu kategoriach instrumentów:

  • smyczkowe i klawiszowe: fortepian, klawesyn, harfa, akordeon, gitara
  • strunowe: skrzypce, altówka, wiolonczela, bas
  • dęte drewniane: flet, klarnet, obój, fagot, saksofon
  • dęte blaszane: trąbka, puzon, tuba, róg tenorowy, róg myśliwski
  • perkusyjne: ksylofon, marimba

Do udziału w konkursie zachęca się również artystów wokalnych:

  • sopran, alt, mezzosopran, tenor, baryton, bas

Zwycięzców będzie aż pięciu, po jednym na każdy kraj. Nagroda to 15 000 Euro i okazja do solowego występu lub koncertu z międzynarodowym artystą. Każdy laureat dostanie również własne nagranie solowe.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za reprezentantów Polski!

Aktualności na temat przebiegu konkursu można obserwować na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: https://virtuosos.com/v4-2/