Jarmark Garncarski zaprasza!

Już w ten weekend zapraszamy na Medyński Jarmark Garncarski! W tym roku impreza odbywa się pod hasłem „Inspiracje Dziedzictwem”. Zachęcamy do odwiedzenia wydarzenia nawet tych, którzy niekoniecznie interesują się tą dziedziną sztuki. Przewidziano atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Co czeka na gości Jarmarku?

Na sobotę (22.08) dla zainteresowanych zaplanowano grę terenową. Uczestnicy będą zwiedzać całe zagłębie garncarskie. Ponadto będą miały miejsce warsztaty, prezentacje oraz koncert zespołu Dzikie Wino.

Niedziela (23.08) to dzień nieco bardziej artystyczny. Nadal będą odbywać się warsztaty i prezentacje. Rozpocznie się również kiermasz ceramiki i rzemiosła. Planuje się też organizację konkursu na największy gliniany dzban oraz pierwszą edycję nowego elementu imprezy — I Podkarpackiego konkursu „Gliniany Lampion”.

Kulturalne rozrywki

Goście będą mieli okazję obejrzeć seanse filmowe (archiwalne materiały o zagłębiu garncarskim) oraz spektakle teatralne. Zamiast jednego, zagrają aż trzy zespoły — Late On Time, Yellow Horse i Karczmarze. Ponadto wystąpi Zespół Śpiewaczy i Kapela Wolanie. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również zwiedzić ciekawe obiekty w towarzystwie przewodnika. Można odwiedzić Galerię Rzeźby Ceramicznej czy kościół z ceramicznymi mozaikami.

O szczegółach wydarzenia można dowiedzieć się więcej na profilu Ośrodka Garncarskiego w Medyni Głogowskiej: https://www.facebook.com/medynia. Udział w imprezie to nie tylko okazja na spędzenie miłego weekendu, ale również szansa na znalezienie nowego hobby, do czego zachęcają organizatorzy.