Które nadmorskie wsie w Polsce warto odwiedzić?

Nie tylko miejscowości nad morzem są interesujące pod względem spędzania czasu. Warto zwrócić uwagę również na nadmorskie ciekawe wsie.

Ciekawe nadmorskie wsie w Polsce

Jedną z ciekawych nadmorskich wsi na którą warto zwrócić uwagę podczas pobytu na północy kraju jest Mikoszewo. Jest to malownicza wieś położona stosunkowo blisko Gdańska. Bez problemu można własnie tutaj spędzać czas, korzystając z wypadów do większych miejscowości. W Mikoszewie nie brakuje pięknych widoków i to właśnie dla nich warto wybrać możliwość wybrania się do tej wsi. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat tej przepięknej miejscowości: https://mikoszewo24.pl/mikoszewa-jako-przepiekna-nadmorska-wies/.

Kolejnym miejscem do którego warto się wybrać są Rowy. Jest to kolejna mała wioseczka, w której nie brakuje jednak miejsc noclegowych, plaży, czy punktów gastronomicznych. Bez żadnego problemu można tutaj spędzić miło czas o każdej porze roku. Dodatkowo będzie to bardzo udany wyjazd z tego względu, że w Rowach na pewno nie będzie tłumów.

Pogorzelica jest także malowniczą nadmorską wsią w Polsce. Nie brakuje tutaj mieć na wypoczynek pod namiotem. Stosunkowo często mają tutaj miejsce obozy harcerskie pod namiotami, więc można podpatrzeć jak to wygląda w praktyce. Pogorzelica zachwyca pięknem przyrody, którym można się inspirować podczas malowania nadmorskich, wiejskich pejzaży i nie tylko. W Pogorzelicy na pewno miło spędzi się czas w trakcie urlopu.

Podczas wspominania o ciekawych nadmorskich wsiach w Polsce nie sposób przejść obojętnie również obok Mrzeżyna. Jest to kolejna destynacja, do której warto wybrać się w chwili, gdy nie ma się ochoty na oglądaniu tłumów innych turystów. W Mrzeżynie jest bardzo spokojnie, krajobraz zachwyca i nie brakuje również zejść na plażę. Z powodzeniem można spędzić tutaj bardzo miły urlop.

Osoby chcące spędzić urlop aktywnie mogą wybrać się do Czołpina. W tej wsi znajduje się jedna z polskich latarni morskich, a także nie brakuje wydm. Są one mniejsze niż te w Łebie, ale równie zachwycające swoim pięknem.