Kolejny zawodnik wzmocnił barwy STS Sanok

STS Sanok wzmocnił się po raz ostatni w tym sezonie, sprowadzając do drużyny kolejnego fińskiego zawodnika. To 23-letni Eemeli Pilipo.

Profil zawodnika

Młody Fin poprzedni sezon rozegrał w barwach RoKi, klubu grającego na zapleczu fińskiej ekstraklasy (Mestis). Choć jest on wychowankiem innego klubu – Kärpäta Oulu – nigdy nie było mu dane zadebiutować w jej barwach jako senior.

Tymczasem gra w lidze Mestis bardzo pozytywnie wpłynęła na rozwój talentu tego młodego chłopaka. W czterech ostatnich sezonach – które spędził w całości na zapleczu fińskiej ekstraklasy – zdobyło on łącznie 21 asyst i 3 bramki. Biorąc pod uwagę pozycję, na jakiej gra, wynik ten trzeba uznać za naprawdę satysfakcjonujący. Jego wysoką formę dostrzegł również najwyraźniej ówczesny trener, ponieważ młody fin pełnił przez pewien czas w klubie funkcję zastępcy kapitana.

Skład drużyny STS Sanok

Marek Ziętara, trener drużyny z Sanoka przyznał, że ekipa nie planuje już więcej wzmocnień w tym sezonie, skupiając się na rozwoju własnych młodzików. Tym samym STS Sanok zamknął swój skład. Przedstawia się on następująco:

Bramkarze: Patrik Spěšný, Kacper Wojciechowski, Mateusz Buczek

Defensorzy: Bogusław Rąpała, Kamil Olearczyk, Tomasz Skokan, Hubert Demkowicz, Bartosz Florczak, Karol Biłas, Jauhienij Kamienieu, Tymoteusz Glazer, Eemeli Piippo

Napastnicy: Marek Strzyżowski, Marcin Biały, Mateusz Wilusz, Maciej Bielec, Konrad Filipek, Maciej Witan, Szymon Dobosz, Damian Ginda, Szymon Fus, Łukasz Łyko, Jakub Bukowski, Eetu Elo, Jesperi Viikilä.