Już wkrótce rozpoczynają się II Jarosławskie Dni Sztuki

Po raz drugi będą organizowane Jarosławskie Dni Sztuki. Impreza rozpocznie się w najbliższy poniedziałek i potrwa przez trzy kolejne dni. Organizatorem wydarzenia jest Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki. Zaplanowano atrakcje dla dzieci i dorosłych. Poniżej prezentujemy część z zaproponowanych aktywności.

Poniedziałkowe atrakcje

Pierwszy dzień imprezy (24 sierpnia, poniedziałek) obfituje m.in. w warsztaty, spektakle teatralne i koncerty. Już o godzinie 11:00 na ul. Grodzkiej wydarzenie rozpocznie się od happeningu. Od godziny 14 do 18 organizowane będą warsztaty batiku przy Bramie Krakowskiej. Po godzinie 19:30 w tym samym miejscu odbędą się dwa koncerty, a jednym z nich będzie koncert jazzowy „Tribute To Tomasz Stańko”.

Plan na wtorek

Kolejny dzień imprezy składa się głównie z wydarzeń w Wielkiej Izbie oraz przy Bramie Krakowskiej. W godzinach 10-13 planuje się „Chwilę z ceramiką” przy Bramie Krakowskiej. Dwie godziny później odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Śladami jarosławskich artystów”, a następnie „Rozmowy o sztuce” z Katarzyną Bik, Zuzanną Berendt i Karolem Szymanowskim. Dzień zakończy się spektaklem znanej tragedii „Hamlet” oraz prezentacją multimedialną pt.: „Zapisani w jarosławskiej kulturze”.

Ostatni dzień imprezy

W środę już o 10:00 organizatorzy zapraszają do Parku Miejskiego im. Czesławy Puzon ps. „Baśka”. To właśnie tam Jarosławski Teatr Sztuk Drobnych „Kącik” wystawi spektakl dla dzieci „Ach ten Leon” oraz odbędzie mini koncert „Zaczarowane melodie – najpiękniejsze piosenki z bajek” w wykonaniu solistek JOKiS i Jarosławskiej Sceny Piosenki Aktorskiej. Dni Sztuki zakończą się przy Bramie Krakowskiej, gdzie o godzinie 20:30 rozpocznie się prezentacja multimedialna jarosławskich klubów fotograficznych.

Zachęcamy do wzięcia udziału w imprezie i przypominamy o zachowaniu odpowiednich środków ostrożności!