Inscenizacja pod zamkiem

Dnia 22 sierpnia osoby przebywające na dziedzińcu sanockiego zamku wziąć będą mogły w niezwykle ciekawym wydarzeniu. Odbędzie się bowiem wtedy inscenizacja historyczna, mająca pokazać odbicie infamisa Mikołaja Białoskórskiego z lochów znajdującego się w Sanoku zamku. Turyści spędzający swoje urlopy w okolicach Sanoka i Bieszczad mają czego wyczekiwać, bo będzie to wydarzenie wyjątkowe.

Powrót do przeszłości

Uczestnicy wydarzenia przeniosą się w czasie do roku 1629, kiedy to słynny szlachcic i rozbójnik Mikołaj Bielecki uwięziony był w lochach sanockiego zamku i oczekiwał na wykonanie wyroku śmierci. Jak się okaże, wyrok ten nie zostanie wykonany, ponieważ łotr zostanie wcześniej odbity przez swoich kompanów. To wydarzenie będzie motywem przewodnim inscenizacji.

Wydarzenie główne rozpocznie się o godzinie 19:00 na dziedzińcu zamku sanockiego, lecz cała impreza rozpocznie się już godzinę wcześniej, od pogawędki o rozbójnikach sanockich i prezentacji strojów i uzbrojenia tak służby zamkowej, jak i rozbójników.

Dodatkowe atrakcje

Oprócz samej inscenizacji na gości czeka masa atrakcji pobocznych. Podczas wydarzenia chętni będą mogli spróbować swoich sił w łucznictwie (w klimatach nawiązujących do tematyki widowiska), a dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy, oraz krótki trening szermierki przeprowadzony przy udziale doświadczonych wojowników.

Plan wydarzenia

Od godz 18:00 odbywać się będzie gawęda historyczna na temat słynnych sanockich wojowników. W tym samym czasie prezentowane będą również stroje i uzbrojenie służby ochrony zamku, jak i atakujących go rozbójników.

O 19:00 nastąpi inscenizacja, przygotowana przez sanockie Muzeum Historii – widzowie będą mogli na własne oczy zobaczyć jedno z ciekawszych wydarzeń w historii miasta.

Od godz. 20:00 na odwiedzających czeka cała moc atrakcji, w tym prezentacja obsługi broni czarnoprochowej i armaty, oraz warsztaty łucznicze dla osób dorosłych,a także zabawy szermiercze dla dzieci.

Cena biletów wynosi od 2 zł w górę, a sprzedawane będą w kasie Muzeum Historycznego, w dzień poprzedzający wydarzenie, między godziną 10:00 a 17:00. Warto się pospieszyć, ponieważ pierwszych 35 zainteresowanych osób otrzyma wejściówki za darmo.