Bon turystyczny w Bieszczadach

Wielu rodziców zastanawia się, gdzie będzie można skorzystać z bonu wakacyjnego o wysokości 500 złotych na jedno dziecko. Warto wybrać Bieszczady. Dlaczego? Owszem, to rejon górzysty, ale szlaki są dużo łatwiejsze niż te w Tatrach. Widoki, krajobrazy i klimat są równie zachwycające. Jakie ośrodki w Bieszczadach realizują płatności z bonem wakacyjnym?

Jak korzystać z bonu?

Bon wakacyjny przysługuje na każde niepełnoletnie dziecko. W przypadku posiadania orzeczenia o niepełnosprawności zamiast 500 złotych otrzymuje się aż 1000 złotych. Bony są ważne do 31 marca 2022 roku. Należy je aktywować w swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Bon otrzymuje się w formie elektronicznej. Przy regulowaniu należności za pobyt w hotelu czy udział w wydarzeniu kulturalnym wystarczy podać kod obsługi płatności oraz potwierdzić go jednorazowym kodem SMS.

Gdzie w Bieszczadach można skorzystać z bonu?

Wieś Cisna to baza wypadowa, z której można udać się na bieszczadzkie szlaki. Atrakcję stanowi tu również Bieszczadzka Kolejka Leśna. Ustrzyki Dolne to podobna miejscowość — tu również łatwo trafić na rozmaite szlaki górskie. Warto wspomnieć, że odbywają się tu również liczne koncerty, tradycyjne zapalenie watry, a na dodatek można spróbować lokalnych serów.

Polańczyk to nie tylko bieszczadzka miejscowość, ale również uzdrowisko. Zlokalizowany jest nad brzegiem Jeziora Solińskiego. Kolejną wartą rozważenia miejscowością jest Solina. Wieś położona na wzgórzach jest wprost stworzona do podziwiania. Turyści mogą spodziewać się odpowiedniego zaplecza rekreacyjnego. Znajduje się tam między innymi plaża i wypożyczalnie sprzętu wodnego.

W każdym z tych bieszczadzkich miast można zrealizować bon turystyczny. Wystarczy tylko zapoznać się z ofertą hoteli na stronach internetowych.