„Bezpieczny szlak”

Spędzanie wolnego czasu w Bieszczadach to temat, o którym możemy rozmawiać naprawdę długo. Szczególnie warto zwrócić uwagę na wędrówki górskimi szlakami. Z drugiej strony należy liczyć się z różnego rodzaju zagrożeniami.

Co robić?

Wypada też od razu dodać, że nie chodzi w tym momencie o rezygnację z wędrówek. Krótko mówiąc, najważniejsza jest świadomość. Jeżeli człowiek wie, co może się wydarzyć, sytuację można uznać za względnie spokojną – choć rzecz jasna wiele może się zdarzyć. Co więcej, możemy mówić o kampanii profilaktycznej, za którą odpowiadają lescy policjanci. Kampanii profilaktycznej „Bezpieczny szlak„.

Do przedsięwzięcia zaproszono partnerów mających znaczący wpływ na bezpieczeństwo w górach. Należy przez to rozumieć choćby wsparcie pracowników Bieszczadzkiego Parku Narodowego czy funkcjonariuszy Straży Granicznej. O szczegółach można rozmawiać i rozmawiać – wystarczy powiedzieć, że nie zabrakło tajemnic lasu i żyjących tam dzikich zwierząt. Można też powiedzieć, że jednym z celów było uczenie się szacunku do przyrody i potrzeby jej ochrony. Kampania będzie trwać przez cały okres wakacji i to będzie trwać na terenie całego powiatu leskiego.

Informacje z Bieszczad możesz znaleźć także pod tym linkiem.