Trwa budowa Centrum Turystyki i Sportu w Wańkowej

Prace nad budową całorocznego Centrum Turystyki i Sportu ,,Bieszczad-ski’’ przebiegają zgodnie z planem. Stacja narciarska powstaje w Wańkowej (gmina Olszanica), a jej koszt wyniesie ponad 20 milionów złotych.

Inwestycja, która przyniesie korzyści dla całego regionu

Pieniądze na budowę nowoczesnej stacji narciarskiej pochodzą z środków wojewódzkich, gminnych i rządowych. Inwestycja została wpisana do rządowego programu ,,Program dla Bieszczad’’. Powstający obiekt ma być najnowocześniejszy w województwie podkarpackim i stanowić całoroczne Centrum Turystyki i Sportu.

Stacja narciarska otwarta przez cały rok

Centrum Turystyki i Sportu ma działać zarówno zimą jak i latem. Kolejka tyrolska w stacji będzie jedną z najdłuższych w Europie. Wyposaży się ją w czteroosobowe siedzenia. Miłośnicy szusowania na nartach będą mieli do dyspozycji blisko kilometrową trasę. Dodatkowo stacja zostanie wyposażona w czterystumetrowy wyciąg talerzykowy. Będą mogli z niego korzystać najmłodsi narciarze. Stacja narciarska będzie posiadała także nowoczesny system naśnieżania, instalacje fotowoltaiczne oraz monitoring.

Na terenie Centrum Turystyki i sportu powstaną także punkty gastronomiczne i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Stacja narciarska ma rozpocząć swoją działalność jeszcze w grudniu tego roku.