Wędrówki w Bieszczadzkim Parku Narodowym

Wakacje chylą się już ku końcowi, ale nadal wielu Polaków wyjeżdża. Zmierzają nie tylko do innych miast, ale również innych krajów. Z tej okazji Bieszczadzki Park Narodowy organizuje specjalne wycieczki dla turystów, zarówno rodzin z dziećmi, jak i indywidualnych zwiedzających. Rolę przewodników będą pełnić pracownicy parku.

Kiedy odbędą się wędrówki?

Pierwsza wycieczka z serii odbędzie się już 26 sierpnia. Prowadzić będzie ścieżką Tarnawa Niżna – Dźwiniacz Górny. Druga wycieczka, dzień później, 27 sierpnia na trasie Suche Rzeki – Smerek.

Obowiązujące zasady i wskazówki

Podczas wycieczek należy zachowywać się odpowiednio i stosować do poleceń przewodników. Wcześniej trzeba przygotować odpowiednie ubranie, obuwie, wyposażenie i prowiant.

Obostrzenia w związku z koronawirusem

Warto również pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa w kwestii obostrzeń epidemiologicznych. Uczestnicy wyprawy muszą zakrywać usta i nos. W miarę możliwości zaleca się również zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy uczestnikami wycieczki.

Bieszczadzki Park Narodowy na swojej stronie informuje, w jaki sposób można zgłosić się do udziału w wycieczce:

„Rodziny chcące wziąć udział w wycieczce proszone są o zgłoszenie telefoniczne na nr: 13-461-10-91 – Ośrodek Edukacji Ekologicznej i Muzeum BdPN w Ustrzykach Dolnych – dział edukacji – liczba miejsc jest ograniczona (8-15 osób), zapisy przyjmujemy do godz. 18.00 w dniu poprzedzającym wycieczkę. W przypadku rezygnacji z udziału w zajęciach, prosimy również o informację telefoniczną”