Specjalna aplikacja GOPR

Góry mogą ekscytować, ale uczciwie trzeba też powiedzieć, że zdarzają się różne okoliczności. Krótko mówiąc, należy również pamiętać o sprawach związanych z bezpieczeństwem.

Aplikacja „Ratunek”

Co więcej, możemy mówić o możliwości korzystania z aplikacji „Ratunek”. Co za tym idzie, jest to aplikacja, którą trzeba mieć na swoim telefonie. Oczywiście nie można też zapomnieć o naładowaniu urządzenia.

Warte podkreślenia jest również to, że mowa o rozwiązaniu skierowanym nie tylko do turystów. Aplikację powinni mieć wszyscy, którzy mogą być w jakiś sposób zagrożeni. Dobrze też zatrzymać się przy działaniu – działanie jest niezwykle proste, gdyż wystarczy wybrać ikonkę „góry”. Wybór tej ikonki oznacza łączenie się z ratownikami najbliższej stacji GOPR. Istotne jest też to, że dzięki temu osoba obsługująca aplikację wie, gdzie należy się udać.

Musimy jednak pamiętać o tym, że podstawę przyjęcia zgłoszenia stanowi telefon i rozmowa z ratownikiem dyżurnym. Z drugiej strony alarm i brak telefonu nie oznacza, że zgłoszenie jest lekceważone – czynione są starania mające na celu wyjaśnienie sytuacji.