Rządowe dopłaty do przewozów autobusowych

W ostatnich dniach mogliśmy usłyszeć na temat rządowych dopłat do przewozów autobusowych. Co możemy powiedzieć na temat tego wsparcia? Skąd pochodzi?

Ważne informacje

Na początku wypada zaznaczyć, że możemy mówić o dofinansowaniu od wojewody podkarpackiego. Kwota wsparcia to 6,5 mln zł i co istotne, chodzi o transport publiczny na terenie 10 gmin. Koniecznie należy też podkreślić, że pieniądze pochodzą z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych.

W ten sposób dochodzimy do Bieszczadzkiego Związku Komunikacyjnego – w składzie BZK znajdziemy samorządy z terenów powiatów bieszczadzkiego, leskiego i dwóch gmin z powiatu sanockiego. Trzeba również wiedzieć, że celem działalności jest zapewnienie dowozów do szkół i realizacja tzw. przewozów społecznych. Zresztą wystarczy zastanowić się nad przeszłością – mamy do czynienia z coraz rzadszymi przejazdami.

Można powiedzieć, że przyszłość przedstawia się naprawdę korzystnie. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że od planów do realizacji droga jest naprawdę daleka. Świetnym przykładem jest sytuacja, która została opisana tutaj.