Pogotowie Ratunkowe w Sanoku otrzymało cztery nowe ambulanse

Pojazdy marki Mercedes Sprinter 419 CDI długo czekało na nowe furgonetki ratownicze. Cztery samochody zostały oddane do użytku SP ZOS Sanokowi pod koniec września. Ambulanse udało się pozyskać z pieniędzy otrzymanych z środków programów finansowych.

Cztery nowe ambulanse zasilą SP ZOZ Sanok

Bieszczadzkie pogotowie działa na terenie czterech powiatów. Karetki jeżdżą do pacjentów z powiatów: bieszczadzkiego, brzozowskiego, sanockiego i leskiego.

Nowe ambulanse zostały oficjalnie przekazane pogotowiu 28 września. Poświęcenie i uroczyste oddanie zorganizowano na terenie Muzeum Historycznego w Sanoku. Uroczystość była także okazją do odznaczenia medalami zasłużonych ratowników medycznych. 13 października obchodzą oni bowiem swoje święto (Dzień Ratownictwa Medycznego).

Uzyskane wsparcie umożliwiło zakup czterech karetek

 Ambulanse udało się zakupić dzięki wsparciu z dwóch projektów. Z pierwszego projektu udało się władzom pozyskać środki w wysokości 1 miliona 940 tysięcy złotych. Pieniądze pozwoliły na zakup dwóch karetek z całkowitym wyposażeniem. Pozostałe dwie karetki zakupiono dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu w kwocie 1 miliona 40 tysięcy złotych. Pieniądze pozwoliły także na nabycie preparatów do dezynfekcji i środków ochrony osobistej dla medyków.

Nowoczesne samochody Mercedes Sprinter posiadają automatyczne skrzynie biegów.