Pociągiem na wakacje

Osoby, które chcą spędzić, choć część swoich wakacji w Bieszczadach zachęca się do skorzystania z oferty kolei państwowych. Wypoczynek w Bieszczadach to nie tylko okazja, by człowiek mógł zachwycać się naturą, ale również szansa na odpoczynek od zgiełku wielkich miast. POLREGIO wychodzi naprzeciw takim potrzebom z ofertą sezonowych pociągów.

Gdzie można dojechać pociągiem?

Dojechać można do Jasła, Zagórza czy Komańczy. Na potrzeby cyklu „Pocztówka z wakacji POLREGIO” przygotowano specjalną listę największych atrakcji regionu.

Jakie atrakcje czekają na turystów?

Wśród nich znajdują się między innymi Park Gwiezdnego Nieba, Tarnica, czyli najwyższy szczyt Bieszczad oraz drezyny rowerowe, które można wypożyczyć, a następnie korzystać z nich na specjalnie utworzonych trasach.

Na liście znajduje się również Jezioro Solińskie, które jest największym sztucznym zbiornikiem w kraju. W jego otoczeniu można odwiedzić również betonową zaporę o wysokości 82 m. Na brzegach jeziora powstało kilka ośrodków turystycznych, na przykład w Solinie czy w Polańczyku. To rejon popularny wśród żeglarzy, kajakarzy oraz osób, które cenią sobie wypoczynek nad wodą.

Inne miejscowości warte odwiedzenia to między innymi Ustrzyki Dolne i Tarnawa. W drugim z tych miast można znaleźć torfowisko udostępnione dla odwiedzin turystów. Podróżuje się przez nie specjalnym pomostem z barierkami. Można tam zaobserwować nie tylko rozmaite gatunki roślin, ale również różne gatunki ptaków.

Do wszystkich tych miejsc można dotrzeć również rowerem. Władze regionu zachęcają do spędzania czasu aktywnie. Bilety na pociągi można jeszcze kupić na stronie internetowej POLREGIO, w specjalnej aplikacji lub w kasie biletowej na dworcu.