Co powinien zobaczyć senior w Bieszczadach?

Czy wyjazd w Bieszczady to dobry pomysł dla seniorów? Większość osób w wieku powyżej 60 lat uważa, że nie poradzi sobie na szlakach. Bez wątpienia te obawy w większości przypadków są bezzasadne, ponieważ bieszczadzkie połoniny nie należą do trudnych.

Bieszczady to nie tylko szlaki

Jeśli zdrowie nie pozwala Ci na przemierzanie połonin wybierz miejscowość, która oferuje więcej atrakcji. Polańczyk obfituje w liczne hotele, sanatoria i uzdrowiska. Możesz także spędzać czas nad bieszczadzką Soliną. Oddawać się wędkowaniu lub wypoczywać na leżaku na plaży albo w porcie. Jeśli jesteś wilkiem morskim możesz wypożyczyć łódkę lub żaglówkę i przemierzyć wzdłuż lub wszerz piękną Solinę.

Połonina Wetlińska idealna do wspinaczki

Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie pobytu w górach bez zaliczenia, chociaż jednego wzniesienia wybierz połoninę Wetlińską. Przede wszystkim daje ona możliwość odpoczynku w kilku miejscach, w związku z tym możesz ją pokonywać we własnym tempie. Połonina Wetlińska jest niższa niż np. Tarnica. Z jej szczytu rozpościera się zapychający dech w piersiach widok.

Odkryj tajemnice drewnianych cerkwi

Zdecydowałeś się na pobyt w Bieszczadach? Koniecznie wybierz się na wycieczkę śladami cerkwi. Niewątpliwie największe ich skupisko znajdziesz na Szlaku Architektury Drewnianej na podkarpaciu. Warto zwiedzić świątynie w Smolniku i Bystrem. Najlepiej wcześniej sprawdź, w jakie dni i o której godzinie są w nich odprawiane nabożeństwa. W przeciwnym razie możesz zostać jedynie zamknięte drzwi. Msze w cerkwiach odprawiane są w kilku obrządkach. Najczęściej w łacińskim, ale zdarzają się także w obrządku prawosławnym lub greckokatolickim.