POLSA wybrała Bieszczady. O co chodzi?

Kiedy mówi się o Bieszczadach, trudno nie pomyśleć o ciekawych trasach czy pięknych widokach. Nie ma też co ukrywać, że Bieszczady stały się synonimem terenu, na którym można udanie odpocząć. Czy w najbliższym czasie skojarzenia mogą ulec zmianom?

W Bezmiechowej Górnej

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, co wiemy o Bezmiechowej Górnej? Jeżeli słyszysz o tej wsi po raz pierwszy, nie pozostaje nic innego jak zapoznanie się z Akademickim Ośrodkiem Szybowcowym. O miejscu tym z pewnością jest już stosunkowo głośno – pojawi się tam obserwatorium przestrzeni kosmicznej. Możliwość realizacji inwestycji można określić efektem działań Polskiej Agencji Kosmicznej i Politechniki Rzeszowskiej.

Gdyby kogoś interesowały dokładne informacje, warto wiedzieć, że na ten moment trudno odnieść się do szczegółów. Na pewno można powiedzieć, że w specjalnie zbudowanych kopułach pojawią się profesjonalne teleskopy. Dobrze również zatrzymać się przy celach – obiekt ma służyć głównie wyszukiwaniu i śledzeniu na niebie sztucznych satelitów. Można nawet usłyszeć, że chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa kosmicznego.