Lotnisko w Bieszczadach

Bieszczady cieszą się ogromną popularnością, ale nie ulega wątpliwości, że zawsze może być lepiej. Weźmy sobie za przykład powstanie lotniska – czy powstanie lotniska oznaczałoby zwiększenie popularności Bieszczad?

Dobry pomysł?

Ewentualne lotnisko można uznać za ogromną szansę – chodzi w końcu o dodatkową możliwość dotarcia na miejsce. Dobrze również zdawać sobie sprawę z tego, że przy ewentualnym lotnisku moglibyśmy mówić o rozwoju całego regionu.

Mówienie o lotnisku nie jest przypadkowe – pojawił się pewien pomysł. Sytuacja wygląda tak, że chodzi o przejęcie części sąsiedniej gminy Bircza i wybudowanie portu lotniczego właśnie tam.

Co się wydarzy w przyszłości?

Trzeba też mieć na uwadze, że z tym planem wiąże się sporo emocji i to niestety, nie tylko pozytywnych. Krótko mówiąc, nie zabrakło ostrej krytyki (gmina Bircza i powiat przemyski). Ponadto możemy usłyszeć, że sukcesem jest już samo dyskutowanie o pojawieniu się lotniska. W dużym skrócie – wydaje się, że lotnisko może kiedyś powstanie, ale nie sposób mówić o jakimś terminie.

Informacje dotyczące Bieszczad możesz znaleźć też w serwisie Podkarpacie Info.